Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania

Cześć!

Miło nam, że chcesz się wybrać z nami na tegoroczne winobranie we Francji  🙂 Będziesz mieć nie tylko okazję zarobić pieniądze, ale także poznać nowych ludzi i spędzić czas w miłej atmosferze. Jeśli jedziesz z nami kolejny raz to chcieliśmy poinformować, że warunki są praktycznie takie same jak w latach poprzednich.

O nas:

Od prawie 10 lat organizujemy winobranie w rejonie Beujolais, osobiście winogrona zbieramy jeszcze dłużej 🙂 Wyjazd jest w pełni zorganizowany i odbywa się grupowo. Zapewniamy transport w obie strony, zakwaterowanie, codziennie świeże bagietki oraz wino. Podczas całego pobytu staramy się abyście czuli się wyjątkowo – winobranie Francja to niesamowity czas.

Kiedy zaczynamy?

Winobranie w tym roku zaczyna się pod koniec sierpnia (w okolicach 22 – 25 sierpnia). O dokładnej dacie rozpoczęcia winobrania poinformujemy Cię telefonicznie lub mailowo minimum na 7-10 dni przed rozpoczęciem pracy. Praca wykonywana jest w systemie godzinowym.

Ile potrwa Twój wyjazd?

Twoja przygoda na tegorocznym winobraniu potrwa od 12 do 18 dni ( 2 – 3 tygodnie). Zaplanuj tak swój czas, abyś mógł pracować od pierwszego do ostatniego dnia winobrania.

Jak dojechać na miejsce?

Na miejsce możesz dojechać własnym samochodem lub organizowanym i rezerwowany przez nas autokarem SINDBAD z każdej większej miejscowości w Polsce. Proponujemy Ci bilet OPEN w cenie około 753 zł za przejazd w dwie strony. Bilet OPEN upoważnia do wyjazdu w ustalonym przez nas terminie oraz rezerwowania powrotu do Polski w dowolnym terminie i z dowolnej miejscowości obsługiwanej przez firmę Sindbad (odjazdy wg. rozkładu na stronie przewoźnika www.sindbad.pl). Wyjazd z Polski, kierunek LYON.

W skrócie: wyjeżdżasz z konkretnego miejsca w Polsce, a wracasz kiedy i dokąd chcesz. Wiele osób po zakończonym winobraniu jedzie nad morze czy zwiedzać Paryż:)  Szczegółowe informacje oraz specjalny numer konta należący bezpośrednio do firmy Sindbad przekażemy Ci pocztowo razem z umową. Na miejscu nie martwisz się o dojazd z winnicy na miejsce pracy – wszystko jest zorganizowane 🙂

Zakwaterowanie i wyżywienie:

Nocleg na terenie winnicy, gdzie czekają na Ciebie kilkuosobowe sypialnie. Będziesz miał dostęp do prysznica, toalety oraz w pełni wyposażonej kuchni. W czasie pracy w winnicy nie zapewniamy Ci wyżywienia. Najlepiej jeśli zabierzesz ze sobą zapas żywności z Polski. Możesz nie mieć czasu na codzienne zakupy. Nie martw się o pieczywo. Codziennie zapewniamy dostawy świeżych i chrupiących francuskich bagietek oraz wino. Koszt noclegu to około 6 Euro za dobę. Jest on odciągany przez winnicę od Twojego wynagrodzenia po zakończeniu pracy

Ile dziennie pracujemy? Ile możesz zarobić? Jak wygląda dojazd do pracy?

W czasie winobrania będziesz pracować od 5 do 6 dni w tygodniu (czasami po ustaleniu z winnicą i innymi winozbieraczami 7 dni w tygodniu), średnio po 8 godzin dziennie (czasami 7h 45 minut, czasami 8h 15 minut). Pracujemy od 7:00 lub 7:30 do 12:00 lub 12:30.Potem czas na przerwę obiadową. Wracamy do pracy o 13:30 lub 14:00 i pracujemy do 17:00 lub 17:30. Pamiętaj, w razie niepogody lub wystąpienia siły wyższej, Twój czas pracy może ulec zmianie.

W tym roku oferowana stawka brutto wygląda następująco w rozliczeniu tygodniowym za godzinę pracy: Od 1 do 35 godziny: 10,15 € Od 36 do 44 godziny: 12,68 € Od 45 godziny: 15,22 €

Covid

Wasz bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem dlatego w winnicy zapewnione będziecie mieli wszelkie możliwe środki bezpieczeństwa. Winnice dostarczą wam żele antybakteryjne, maseczki, postarają się także o bezpieczne przebywanie w częściach wspólnych.